Kayseri/Develi Bölgesi için 1000 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava! Diğer Bölgeler İçin Kargo Ücretlidir.
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Kolonya Çeşitleri

Günlük temizlik ve hijyenin önemli bir parçası olan kolonya, hoş kokusu ve içeriği ile gün içinde ferahlatıcı bir etki sunar. İçinde etil alkol, su ve değişik esanslar yer alır. Uzun ömürlü kullanım özelliğine sahip olan kolonyalar, alkol yoğunluklarına göre farklı derecelere sahiptir. Aynı zamanda kalıcılık oranları da buna göre değişiklik gösterir. Temizleme, ferahlatma ve serinletme işlevlerine sahip kolonyalar arasından koku zevkinize uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Farklı Zevklere Uygun Kolonya Çeşitleri

Kolonyalar kokuları ve yoğunlukları bakımından oldukça çeşitlidir. Kokusu ile en çok tercih edilen kolonya çeşidi limonlu olanlardır. Limon kolonyası, içeriğinde bulunan limon aroması ile ferahlatıcı bir özelliğe sahip olur. Aynı zamanda ortak koku zevkine hitap eden bir seçenek sunar. Tütün kolonyası, çiçek kolonyaları ve meyve kolonyaları da oldukça sık tercih edilir. Bu sayede farklı koku zevklerine uygun kolonya çeşitleri ile gün içinde ferahlayabilir ve hijyen elde edebilirsiniz.

Kokunun yanı sıra alkol oranı bakımından da birbirinden ayrılan kolonyalar, farklı hassasiyetlere hitap eder. Kolonya çeşitleri; eau de parfum, eau de toilette, eau de cologne olmak üzere üçe ayrılır. Eau de parfum en fazla esans yoğunluğuna sahip çeşittir. Bu nedenle kalıcılığı da oldukça yüksektir. Eau de toilette ile %4 ila %10 arası yoğunluğa sahiptir. Günlük kullanımlar için idealdir. Eau de cologne de kalıcılığı ve esans yoğunluğu en düşük olandır.

Kolonyaların Kullanım Alanları

Farklı notalara ve kokulara sahip kolonya türleri, özel formülleri sayesinde pek çok alanda kullanılabilir. Genel olarak tüm insanlar tarafından kullanılan bir ürün olsa da kullanım amacı farklılık gösterebilir. Örneğin; erkekler tıraş sonrası ferahlamak için kolonya tercih edebilir. Gün içinde serinlemek ve hoş koku ihtiyacını karşılamak için de kolonyalar oldukça iyi bir alternatiftir. Bununla birlikte temizlik ve ferahlık için de kolonya kullanımı oldukça yaygındır. 

Kolonya esansları hoş kokularının yanı sıra bayramlarda ziyaretinize gelen misafirlere ikram için de uygundur. İş yerlerinde, okulda veya hastane ziyaretlerinizde kolonya kullanabilirsiniz. Kullanım alanları ile öne çıkan kolonyalar, çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayarak size kolaylık sağlar. Özellikle gün içinde yanınızda taşıyabileceğiniz kolonya 200 ml şişeler oldukça avantajlıdır. Böylece dilediğiniz yerde kolonya ile temizlik veya ferahlama gibi işlerinizi halledebilirsiniz.

Kolonya Fiyatları

Oldukça fazla çeşitte kolonya olduğu için fiyat bakımında da çok değişkenlik gösterir. Kolonya fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Örneğin; sprey şeklindeki şişeler veya pompalı ambalajlar fiyat açısından oldukça önemli bir faktördür. Kolonyaların sahip olduğu esans da fiyatlara doğrudan yansır. Limon kolonyaları ile lavanta kolonyaları farklı fiyatlara sahiptir. Şişe miktarı da fiyatları belirlemede göz önünde bulundurulur. 1 litrelik olanlar ile minik 200 ml’lik şişeler arasında fiyat farkları görülür. Aynı zamanda şişenin tasarımı da fiyatlar açısında önemlidir. Cam şişede sunulan kolonyalar ile plastik şişedekiler fiyat bakımından farklılık gösterir.

Kolonyalar, sahip oldukları esans yoğunluğuna göre de fiyat olarak değişiklik gösterir. Bu da fiyatların belirlenmesinde etkilidir. Çünkü içeriklerinde kullanılan bileşen miktarı farklıdır. Kolonya markaları, farklı ihtiyaçlara ve zevklere uygun çeşitli kolonyalar üretir. Yani herkese uygun bir kolonya bulmak mümkündür. Fiyat aralığı açısından da geniş bir yelpaze sunulduğu için bu kategoride bütçenize uygun kolonyayı bulabilirsiniz. Bizim Toptan’da yer alan farklı gramajlarda sahip ve uygun fiyatlı kolonyalara göz atabilirsiniz.

Yükleniyor...